Sędzia pływania

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
O dyskwalifikacjach

Role dyskwalifikacji

Dyskwalifikacje są nierozerwalnie związane ze sportowym pływaniem. Niestety wiele osób nie chce przyjąć tego do wiadomości. Są wśród nich zarówno zawodnicy, ich rodzice, jak i działacze, a także trenerzy. Co najbardziej zaskakujące są wśród nich również sędziowie. Wszystkie te osoby robią co tylko w ich mocy, aby usunąć tę "krzywdzącą i całkowicie niepotrzebną karę" z obrazu zawodów pływackich.

Zapominają przy tym, że rywalizacja sportowa opiera się na ściśle określonych regułach. Uważają, że to oni wiedzą lepiej, co jest "rażącym błędem", a co "drobnostką", której karanie jest według nich "nadgorliwością". Zgodnie z ich sposobem myślenia postanowień przepisów pływania należy przestrzegać na Mistrzostwach Polski i Świata, a nie na zawodach dzieci i młodzieży.

Więcej…
 

Dobre chęci

John Leonard. Zdjęcie: SWTVPowszechnie znane jest powiedzenie, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Mam nadzieję, że przedstawiona historia doskonale zobrazuje znaczenie tego porzekadła.

W naszym okręgowym związku pływackim na Florydzie pracuje wielu świetnie wyspecjalizowanych sędziów, jak zresztą w całych Stanach Zjednoczonych. Sędziowie pływaccy w USA, jak i sędziowskie prezydia są najlepszymi na świecie, a ten artykuł nie ma być w swej istocie aktem krytyki wobec nich. Ma raczej za zadanie pokazać jak dobre intencje mogą być w konsekwencji złe.

Więcej…